Sisekiri


Riietus
Üldiselt on meil riietuse normid väga liberaalsed, aga siiski jätaks mõned juhtnöörid, mille järgi riietust valida.

1. Riided peavad olema puhtad. Riideid peab kindlasti pärast igat trenni pesema. Isegi kui tundub et riided jäid eelmisest trennist enam-vähem puhtaks, hakkavad need kohe kui sa higistama hakkad tugevasti haisema ja nii on treeningpartneril sinuga väga ebamugav treenida.

2. Väldi riideid, millel on taskud. Taskutesse jäävad varbad kinni.

3. Väldi riideid, millel on metallist komponendid (lukud, needid). Need võivad treeningpartnerile haiget teha.

4. Eelista riideid, mis on liibuvad ja libedad. Kõige paremad on spetsiaalselt jiu jitsu jaoks ette nähtud rash guardid, aga toimivad ka tavalised T-särgid ja lühkarid. Lihtsalt, mida liibuvam seda parem.

5. Pükstel võiks olla nöör ja see võiks olla trenni ajal kinni seotud. Muidu tulevad püksid maha.

6. Mati peal oleme paljajalu. Kui tahad kanda trennis sokke, siis eelista valgeid. Muidu võib matti määrida.


Hügieen

1. Enamasti enne trenni eraldi pesemas ei pea käima, aga kui sa oled päeva jooksul kõvast higistanud, siis on teiste treenijate suhtes viisakas ka enne pesemas käia.

2. Enne mati peale astumist kontrolli oma käsi ja jalgu, et need oleks puhtad. Vajadusel võid dušširuumis või kraanikausis neid pesta/loputada.

3. Riietusruumist mati peale liikumiseks oleks hea plätusid kasutada.

4. Sõrme- ja varbaküüned proovi hoida võimalikult lühikesed, et sa oma treeningpartnerit kogemata ei küünistaks. Soovituslik on pärast lõikamist ka teravad ääred siledaks viilida. Nii peab ka harvemini lõikama.

5. Kõrvarõngad ja muud piercingud võta trenni ajaks ära ja augule võid võimaluse korral panna igaks juhuks veidike teipi peale, et mustus sisse ei läheks.

6. Kui näed kehal mingit kahtlast löövet, punni või punetust näita seda enne trenni treenerile, kes otsustab, kas sellega treenimine on sulle ja teistele ohutu.

7. Kõik haavad ja marrastused, mis võivad matile verd määrida, teibi kinni.

8. Kui sul on palavik, köha, nohu, kõhulahtisus või muud haiguse sümptomid, siis ära tule trenni enne kui oled kindel, et oled terve.